CESTOVÁNÍ S DÍTĚTEM

Více info

AVOVA TECHNOLOGIE BEZPEČNOSTI

Více info

kiddyFangZejména u malých dětí jsou hlava a krk při prudkém brždění nebo nárazu velmi zranitelné. Důvodem je, že jejich hlava je velká a těžká, v porovnání s ostatními částmi těla. Kiddy vyvinulo technologii ochranného pultíku pro děti do hmotnosti 18 kg, aby se toto nebezpečí minimalizovalo.

Proč může ochranný pultík zachránit život?

Speciální tvar pultíku zajišťuje, že při nárazu dojde k omotání horní poloviny těla dítěte kolem něj, a tak se výrazně sníží zatížení oblasti krční páteře dítěte. U běžných autosedaček s 5-ti bodovými pásy jsou ramena a záda dítěte fixována pásy autosedačky. Zatím co ramena jsou držena pásy pevně v původní pozici, hlava dítěte je při nárazu vržena setrvačnou silou v původním směru jízdy, a je držena jen křehkým a zranitelným krkem!

Originální ochranný pultík Kiddy z extrémně kvalitních, kinetickou energii absorbujících materiálů, vstřebává energii a tlumí náraz. Snižuje výši zatížení krční páteře až na pouhou čtvrtinu také tím, že prodlužuje dobu probíhajícího děje. Svojí obrovskou plochou redukuje tlak v oblasti břicha a hrudníku dítěte.

Originální ochranný pultík Kiddy je vyvíjen více než 30 let. Jeho kontrukce tak obsahuje obrovské množství zkušeností získaných zkouškami i studiem reálných nehod. U sedaček Kiddy energy pro a Kiddy guardian pro byla ochrannému pultíku přidána navíc ještě jedna vrstva pohlcující náraz. Jestliže ochranný pultík dokázal doposud při nárazu vstřebat 60% vzniklé energie, vstřebá nová integrovaná vrstva zbylých 40%. Touto inovací jsou vybaveny všechny modely zavedené do výroby po roce 2010.

Pro správnou funkci ochranného pultíku je mimořádně důležitá správna poloha hlavičky dítěte vzhledem k pultíku. Proto jsou autosedačky Kiddy vybaveny výškově nastavitelnou vložkou pro nejmenší děti.

Thank you for rating this article.
×

TOP
Potřebujete poradit?
2000 znaků zbývá